Trumpas pamąstymas apie tinginystės savaitgalius.

Šiandien antra diena kai nebuvau iškėlusi kojos iš namų. Be to, dariau visus kitus dalykus, būdingus vadinamajai nolaifinei liaudžiai – kiaurą dieną žiūrėjau TV shows, valgiau, miegojau, skaičiau knygas ir žiūrėjau filmus. Kažkodėl daugelyje žmonių susiformavusi nuomonė, kad tokios ‘poilsio dienos’ yra būtinos. Galiu pasakyti, kad žymiai geriau jaučiausi tada, kai visą dieną klaidžiojau nepažįstamam mieste ir stengiausi nesušlapti batų.

Taip nolaifinant pasidarė įdomu, kokios tokio poilsiavimo šaknys. Ne paslaptis, kad taip priimta leisti laisvadienius už Atlanto ir UK. Kaip sakė kažkoks indas iš filmo “Eat Pray love” – jūs amerikiečiai ariate penkias dienas per savaitę, kad atėjus savaitgaliui galėtume apsivilkti pižamą, pasiimti ledų ir žiūrėti filmus. Ar kažkaip panašiai. Toks ganėtinai keistas savaitgalio leidimo būdas sukuria mums iliuziją, kad mes sau leidžiame viską – juk darbo dienomis neturime laiko nei pažiūrėti filmų, nei ramiai pagulėti ant sofos. Tas pats su maistu – dažniausiai jausdami spaudimą gražiai atrodyti, verčiame save laikytis keistų valgymo įpročių, tada atėjus savaitgaliui lyg paaugliai nutrūkstame nuo virvutės ir imame maištauti. Kas taip pat nėra labai tinkama mūsų organizmui – vienas didelis prisivalgymas duoda daugiau žalos nei pora paskanavimų.

Žinoma, nereikia pamiršti, kad dalis bent jau mano nolaifinimo kyla iš grynos tinginystės ir šiokio tokio liūdesio dėl poros nepavykusių planų. Tačiau viena tikrai žinau – jei filmai ir visa kita mass media nebūtų man parodžiusi pavyzdžio, kaip reikia ‘teisingai’ leisti laisvą laiką (arba liūdėti, tai irgi panašu – kalorijų valgymas ir nieko neveikimas), būčiau kaip dora lietuvė dirbusi namų ruošos darbus, skaičiusi reikalingas knygas ir būčiau tiek pat laiminga, o gal ir laimingesnė.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s